ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1971425
*
nr 197 1425
Spegel
med konso, stenskiva, 1920-tal, H.205
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 22:03:15
1
600 kr
2/12 00:16:24
2
700 kr
2/12 14:16:22
3
800 kr
2/12 14:28:11
4
900 kr
2/12 14:33:44
5
900 kr
2/12 15:42:56
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konso spegel speglar stenskiva
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 197 1425
Spegel
med konso, stenskiva, 1920-tal, H.205
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 22:03:15 | 1 | 600 kr |
| 2/12 00:16:24 | 2 | 700 kr |
| 2/12 14:16:22 | 3 | 800 kr |
| 2/12 14:28:11 | 4 | 900 kr |
| 2/12 14:33:44 | 5 | 900 kr |
| 2/12 15:42:56 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konso spegel speglar stenskiva
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



